Kategoriler
Makaleler

DELİSİNDEN VELİSİNE; EVLİYASINDAN EŞKIYASINA ZİLE’DE İZ BIRAKANLAR

Yusuf Meral

                            

 

       İster ZİLELİ olsun, isterse olmasın…

Bu şehirde yaşamış,bu şehrin havasını teneffüs edip,suyunu içmiş ve de elini bu şehir için taşın altına koymuşsa,sevdalanmışsa,bir şeyler üretmeye çalışmışsa, her şeyden önemlisi ayakkabılarını   bu şehrin sokaklarında  eskitmişse; yaşasın yaşamasın bu kitapta yer bulmalı.

Bu şahıs, özlemini her geçen gün  damarımızda, iliklerimizde hissettiğimiz, yokluğunu her geçen gün daha da özlemle andığımız; annemiz,babamız,amcamız,dayımız,halamız,teyzemiz,emelerimiz,dedelerimiz,anneanneleri-miz,kuzenlerimiz,eniştelerimiz ve de arkadaşlarımız,komşularımız. Velhasıl ebedileştirmek istediklerimiz. Dedim ya ister yaşasın isterse aramızdan ayrılmış olsunlar.

Ne yaptıkları,yapmadıkları bizim için önemli değil.Aslolan sizin fikir,duygu,görüş ve düşünüşleriniz.Her fikre,düşünceye,inanışa saygılıyız.

BİR ZİLE ALMANAĞI. “DELİSİNDEN VELİSİNE,EVLİYASINDAN EŞKIYASINA”ZİLE’DE İZ BIRAKANLAR ister zanaatkar,ister tüccar; ister işçi,ister amele; ister ziraatçı,ister imalatçı; ister sanatçı,ister sporcu; ister fabrikatör,ister alım-satımcı,ister memur,ister amir her kimse; ister deli,ister veli; ister evliya,ister eşkıya  ayırt edilmeksizin bu kitapta yer almalı.

Şehir,yaşayanları ve yaşatanları ile  tanıtılmalı.Her evin başköşesinde, yatarken başucunda tuttuğumuz kitaplar arasında yerini almalı.Kimsenin kalbi kırılmamalı,unutulmamalı.Bir şeyler yapma bahanesiyle…

Katılmak isteyen,kitapta yer alsın diyen, her kese,her kesime, tüm Zile ve Zile’de yaşayan ve yaşamış olanlara  kapımız,gönlümüz açıktır.Şart yoktur.

Bunun için;

Vord dosya ile 2 sahifeyi geçmeyecek şekilde (12 Punto) resimler dahil- renkli renksiz-yazılarınızı bekliyoruz.Yazınızın,nokta,virgül ve harfine dokunmadan olduğu gibi kitaba aktarılacaktır.(Şahsın kısa özgeçmişi,tanınan özellikleri vs.)

Yazılar gönderim sırasına göre değil,alfabetik sıraya göre işlem görecektir. 200-300 sahifede bir kitap oluşturulacaktır.(Her kitap,ayrı ayrı alfabetik sıra da olacaktır.Yani ilk ikiyüz sahifede kimler yer almışsa onlar dizin oluşturacak,sonraki kitaplar kendi içerisinde)

Yayınlanacak kitaptan, kitap içinde  ismi geçenlere ücretsiz iki kitap gönderilecektir.Ancak kitabın basım masrafı, kitap içerisinde yer alan  kişi ve şahıslar tarafından eşit olarak alınacaktır.Durum kişilerin beyan edilen açık adreslerine iletilecektir.Masrafı karşılayamayacak olanlar kitapta yer alamayacaktır.

Bu güzide çalışmadan hiçbir çıkar ve menfaat sağlanmayacaktır.Kitabın basımı üstlenmek isteyenlere de fırsat ve imkan verilecektir.Kitabın kişi başına düşecek miktarı kitap basılmadan önce duyurulacaktır.

Saygılarımla…

İletişim adresi: yusufmeral@outlook.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir