Veli ALTINKAYA

Veli Altınkaya 2

Veli Altınkaya gazetecidir ve Eras Medya Grubunun Genel Müdürüdür. 1962 yılında Kayseri’nin Sarız ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladı.1981 yılında Türkiye Gazetesinde gazeteciliğe başladı.Sırasıyla Kayseri Olay, Kayseri Anadolu Haber, Kayseri Star Haber ve Kayseri Akın Günlük
gazetelerinde çeşitli görevlerde bulundu.
Bir süre Kayseri Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yaptı.
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği, TEMA Vakfı, Dadaloğlu Vakfı, Kayseri Beşiktaşlılar Derneği, Yeni Ufuklar Dergisi gibi oluşumlarda üyelik ve yöneticilik yaptı.
1987-2009 yılları arası TRT Kayseri temsilciliği, 1987 yılından bu yana da Erciyes TV ve Kayseri Akın Günlük Gazetesi genel yayın müdürlüğü yaptı. Şu an Eras Medya Grubunun genel müdürüdür.
Kültür ve Sanat, Doğuş Edebiyat, Töre ve Yeni Düşünce gibi dergilerde edebi ve tarihi konularda çeşitli yazılar kaleme aldı. “Kayseri Yakın Siyasi Tarihi”, “Evliyası ve Eşkıyası ile Kayseri”, “Milli Mücadelede Develi ve Gizik Duran”, “Milli Mücadele ve Kayseri”, 1960 İhtilali ve Yeşilhisar Olayları” başlıklı araştırmaları yerel gazetelerde yayınlandı.
2010 yılı mayıs ayında Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilen Veli Altınkaya’nın “Mavi Boncuklu Cemil Baba” isimli bir kitabı (1984) bulunuyor.

You may also like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir