Kategoriler
Yazarlar

Op. Dr. Seyfi ŞAHİN

ss

  1948 Yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Hacıhalil köyü’nde doğdu. Kendi köyünde yaz tatillerinde çiftçilik çobanlık ve ev işleriyle uğraştı.

     1968 yılında Ankara tıp fakültesine girdi.Öğrenci iken ülkü ocaklarının kuruluşunda bulundu.1971 yılından sonra MHP gençlik kolları yönetim kolları üyesi oldu.

    1974 yılında Ankara tıp fakültesinden doktor olarak mezun oldu.Diyarbakır,İzmir ve Nevşehir de doktor olarak çalıştı.

    Erciyes Üniversitesi tıp fakültesi K.B.B. ne girdi.Oradan 1981 yılında op.dr. kulak burun boğaz uzmanı olarak ihtisasını aldı.Bir yıl üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştı.

    Daha sonra Kayseri de serbest tabip olarak hizmete başladı.Bu süre içerisinde Kayseri bölge tabip odası başkanlığı birçok vakıfların kuruluşunda bulundu.(hayır vakıflarının).3 yıl MHP il başkanlığı il başkanlığı 4 yıl MHP myk üyeliği yaptı.

    Bu arada Kayseri mahalli gazetelerinde fikri,siyasi,kültürel ve mesleki yazılar yazdı.Ulusal her gün gazetesinde ve tercüman da yazıları çıktı.Ayrıca yeni düşünce gazetesinin de köşe yazarlığı yaptı.

     1991 de MHP milletvekili olarak meclise girdi.MHP genel sekreterliği yardımcılığı yaptı.Bu arada Ortadoğu gazetesi köşe yazarlığına başladı ve halen devam ediyor.

    Ayrıca Kayseri ve Nevşehir özel televizyonlarında program yapımcılığı ve sunuculuğu yapmaktadır.Halen KANAL 38 televizyonun SAĞOLUN  isimli bir program sunmaktadır. Şu anda kendi adıyla bir Kulak Burun Boğaz merkezi işletmektedir. Tıp dalında birçok araştırma ve yayını vardır. İngilizce ve Fransızca biliyor.

    Evli ve 2 çocuk babasıdır.

     ” Meclisten Bakış, TBMM Konuşma ve Çalışmaları” isimli eseri bulunmaktadır.

“www.drseyfisahinkbbmerkezi.com/ dan                      

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir