İlter SAĞIRSOY

ilter

  1962 Kayseri doğumludur.İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de,Lise eğitimini ise Kayseri’de tamamladı.
1980 de bir yıl süreyle Bilgisayar proğramcılığı dersini aldıktan sonra Eskişehir İdari İlimler Akademisi Bilgi İşlem Merkezi’nde Bilgisayar Proğramcısı olarak göreve başladı.
SAĞIRSOY,Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nu kazandı.1986 yılında buradan mezun oldu.
Okul yıllarında başladığı meslek hayatı 27 sene sürdü ve 2011 yılında emekli oldu.
27 senelik meslek hayatında Ulusal Basın Ajansı,Günaydın,Nokta Dergisi,Tempo Dergisi,Posta,Milliyet,Zaman ve Türkiye Gazetesi gibi yazılı medyanın yanı sıra,Kanal 6,Star ve TRT başta olmak üzere pek çok ulusal televizyon kanallarında da görev yaptı.
Can Okanar ve Cüneyt Canver ile Türkiye’de ilk olarak sabah haberleri proğramını yapan ekipte yer aldı.
Nevşehir’de yerel gazetecilik ve televizyonculuk da yapan Sağırsoy,Cumhurbaşkanlığı veBaşbakanlık Muhabirleri Derneği ile Turizm  ve Çevre Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra TURÇEV’in dönem başkanlığını da  yaptı. 1987 yılında Türkiye Gazetecileri Cemiyeti’nden  Haber Dalı’nda”YILIN GAZETECİSİ”si ödülünü aldı.
İlter Sağırsoy’un 1989 yılında yayınlanan “ALO BEN KENAN EVREN” ve 1990 yılında yayınlanan “ALIŞAMADIM” adlı iki araştırma kitabı bulunuyor.
Rusya ve bazı Avrupa ülkeleri ile İSRAİL’de ulusal basın yayın organlarının muhabirlik ve temsilciliklerini de yapan İlter Sağırsoy,İngilizce ve Rusça biliyor.
Tv1 ‘in Genel Müdürü olan İlker SAĞIRSOY, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

You may also like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir