Kategoriler
Yazarlar

Hüseyin KÖROĞLU

sdf

1942 yılında Kayseri’nin Hisarcık Köyü’nde- 1948’de kasaba oldu.- dünyaya geldi.İlkokulu Hisarcık’ta,  orta  tahsilini 1962 yılında tamamlayarak Kayseri Lisesi Edebiyat Bölümü’nden mezun oldu. 1963-1964 tarihleri arasında Kayseri ili, Çukuryurt Köyü İlkokulu’nda vekil öğretmenlik yaptı. 1964 tarihinde İstanbul Hukuk Fakültesi’ne kaydını yaptırdı.1968 yılında mezun oldu.

1969-1970 yılları arasında Topçu Yedek Subay Asteğmen rütbesiyle askerlik görevini yaptı.

1970 yılının  Mart ayında evlendi.

1971 yılında Avukatlık mesleğine başladı.

1973’te MHP’den Kayseri Milletvekili olma şansını denedi. Bu şansını çok az bir oyla kaybetti.

1986 yılında emekli oldu.

Dört erkek,iki kız babası olup, halen arıcılıkla uğraşmaktadır. “BALARILARINDAN PIRILTILAR” adında basılı bir kitabı bulunmaktadır.

Kitap; Esma-ül Hüsna ve Kur’ân-ı Kerîm’deki Nahl suresi’nin 68-69 ayetleri ışığında kalp gözüyle yazılmıştır.Bundan dolayıdır ki, kitabın mana yönü, madde (görünen) yönünden baskındır.Ayrıca kitapta; üreticiye,tüketiciye,sağlıklıya,hastaya; bal,polen, arı sütü hakkında bilgiler verilmiş, balarılarının nasıl bir varlık olduklarını merak edenlerin meraklarını giderecek açıklamalar yapılmıştır.

Hakiki balın , sahtesinden nasıl ayırt edilebileceği, bütün hastalıklara iyi gelen balın şifasının ne olduğu, neden ileri geldiği; bal arılarıyla ilgilenenler de unutulmamış, bal arılarının kıştan bahara sağlıklı nasıl çıkartılacakları, üretilip çoğaltılacakları, hastalıklardan,yağmadan nasıl korunacakları, bala geçiş zamanı, verimliliğe giden yolun ne olduğu anlaşılır bir dille yazılmış çok yönlü, her insanın  rahatlıkla okuyup anlayacağı ve faydalanacağı bir kitaptır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir