Kategoriler
Genel

Halit ERKİLETLİOĞLU

halit
1945 Kayseri doğumludur. İlk ve orta öğrenimini kayseri’de devam ettirerek, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirdi.

Erciyes, Kültür-Sanat, hakses, Yeni Düşünce gibi dergi ve gazetelerde tarih ve dil konusunda bir çok makalesi yayınlandı.
Konya Selçuk Üniversitesi’nde iki kez, Erciyes Üniversitesi İbni Sina ve Şerafeddin Sabuncuoğlu sempozyumlarında ve 1. 3.ve5. Kayseri Kültür Haftaları’nda bildiriler sundu.

” Dünden Bugüne Türkçe” isimli basılmış kitabı bulunan Erkiletlioğlu’nun ayrıca, “Selçuklu Sultanları ve Sikkeleri”, “Kayseri Tarihi”, “Osmanlılar Zamanında KAYSERİ”,
“KAYSERİ KİTÂBELERİ”
isimli basılı kitaplarıda bulunmaktadır. Ayrıca 2006 yılında çıkardığı Türk ve Kayseri Tarihine ışık tutan “Geniş KAYSERİ TARİHİ”önemli eserleri arasında yer almaktadır. ve”Kayseri Yakın Tarihinden Notlar” isimli kitabı baskı halindedir.
Erkiletlioğlu,Kayseri’de ki pek çok sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır. Bunlar arasında;Erciyes Üniversitesi KAYTAM ve etik kurul üyeliği,Belsin Kooperatifi  ve Kaygaz kooperatifi yönetim kurulu üyeliği,Erciyes Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği,Belsin Vakfı Başkanlığı,Kalite Evler Yapı Kooperatifi Başkanlığı gibi.
Meslekdaşı  Esin Hanımla evli olup Emine, Mehmet Rauf ve Bekir Oğuz isimli üç çocuk babası olan Erkiletlioğlu, halen Kayseri’de serbest diş hekimi olarak çalışmaktadır.
Erkiletlioğlu, İlesam, Aydınlar Ocağı ve Türk Ocağı’nın üyesidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir